Ubezpieczenia Majątkowe

Ubezpieczenie majątku

Ubezpieczenia majątkowe stanowią szeroką kategorię produktów ubezpieczeniowych obejmujących swoim zasięgiem ochronę mienia i odpowiedzialność cywilną.

Chronią przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidywalnych zdarzeń, przerzucając ciężar finansowy na ubezpieczyciela. Ubezpieczenia majątkowe obejmują ochroną zdarzenia o szerokiej amplitudzie konsekwencji majątkowych – od zdarzeń o niewielkiej szkodliwości po katastrofy naturalne opiewające na milionowe kwoty.

 

Jakie są rodzaje ubezpieczeń majątkowych?

Ubezpieczenia majątkowe dzielą się na ubezpieczenia mienia oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Te drugie zakładają pokrycie szkód majątkowych wyrządzonych z winy ubezpieczonego osobom trzecim. Wartość ubezpieczenia ustalana jest indywidualnie w procesie podpisywania umowy, a polisa majątkowa kształtowana jest na podstawie wysokości składki oraz zakresu obowiązywania.

Najpopularniejszymi produktami z tej kategorii są polisa majątkowa na dom lub mieszkanie. Ubezpieczenia majątkowe nieruchomości chronią przed stratami finansowymi z tytułu pożaru, powodzi lub kradzieży. Wysokość świadczenia szacowana jest na podstawie wartości mieszkania lub domu, przewidywanego poziomu ryzyka oraz wysokości składki, na którą zgadza się osoba ubezpieczana. Im wyższa odpowiedzialność ubezpieczyciela, tym wyższa składka, lecz zarazem wyższa ochrona majątku. Ogólna zasada głosi, że należy dążyć do możliwie najwyższej kwoty zabezpieczenia, gdyż zniszczenia powstałe w nieruchomościach rodzą zazwyczaj ogromne straty finansowe, których konsekwencje odbijają się echem na długie lata. Ubezpieczenie majątku powinno stanowić element poduszki finansowej każdego gospodarstwa domowego.

 

Ubezpieczenie majątku – co warto wiedzieć?

Każda polisa majątkowa powinna być poddana dokładnej analizie przez kupującego. Wszelkie informacje zawarte zostały w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dokument ten – zgodnie z naszym obowiązkiem – udostępniamy każdemu zainteresowanemu. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapisy o wyłączeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela, określające sytuacje, w których nie dojdzie do wypłaty środków na rzecz poszkodowanego. Polisa majątkowa jest dostosowana do osobistych preferencji klienta i uwzględnia jego sytuację ekonomiczną.

Wartość finansowa a nierzadko także sentymentalna domu czy mieszkania jest zazwyczaj bardzo wysoka. Dlatego w ofercie GCU Ubezpieczenia znaleźć można ubezpieczenia chroniące dobytek w sposób pożądany przez klienta. Zabezpieczyć się można zatem od konkretnych zdarzeń a także klęsk żywiołowych lub w zakresie All risk dla bardziej wymagających klientów, chroniącą od wszystkich zdarzeń oprócz wyłączeń zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń.

 

Polisa majątkowa – jak wybrać odpowiednią ofertę?

GCU Ubezpieczenia służy klientom pomocą w wyborze odpowiedniej usługi na ubezpieczenie majątku. Posiadamy w ofercie dziesiątki starannie wyselekcjonowanych pakietów ubezpieczeniowych, odpowiadających potrzebom większości klientów. Podpisanie umowy poprzedzone jest procesem doradczym. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas ubezpieczenie majątku zapewniało poczucie bezpieczeństwa na długie lata i nie stanowiło dużego obciążenia dla budżetu domowego. Zdajemy sobie sprawę z nieprzewidywalności zdarzeń losowych, mających potencjał sprowadzenia finansowej katastrofy na dobrze prosperujące gospodarstwo domowe. Ubezpieczenie majątku uratowało już wiele osób przed takimi zdarzeniami, co pozwala dostrzegać ogromną wartość społeczną tego typu produktów.