Ubezpieczenie Assistance

Ubezpieczenie assistance samochodu plasuje się w czołówce najchętniej kupowanych produktów ubezpieczeniowych w Polsce. Nic dziwnego – oferuje masę korzyści za niewielkie pieniądze, pozwalając  tym samym cieszyć się spokojną jazdą do celu. Podobnie jak polisa AC, również auto assistance nie wchodzi do katalogu ubezpieczeń obowiązkowych. Jednak korzyści, jakie ze sobą niesie, sprawiają, że pakiet assistance na podróż samochodem powinien stanowić nieodłączny ekwipunek ubezpieczeniowy każdego kierowcy. Popularnym rozwiązaniem stosowany przez wielu ubezpieczycieli stało się dołączanie podstawowego pakietu assistance w podróży do każdej polisy OC. Zakres takiego wariantu pozostaje ograniczony do usług informacyjnych, zorganizowania i pokrycia kosztów holowania pojazdu w razie wypadku do określonej odległości (najczęściej 100 km) lub wymianę opony. Dużo lepiej jest dopłacić pewną kwotę, aby auto assistance swoim zakresem obejmowało nie tylko wypadek ale również pomogło w razie awarii pojazdu lub umożliwiało holowanie bez limitu kilometrów, a nawet oferowało darmową naprawę samochodu w granicach możliwości serwisu dojazdowego. Większość ubezpieczycieli dysponuje siatką zakładów pomocy drogowej rozsianą po całym kraju, a czas oczekiwania na serwis rzadko przekracza 2 godziny. Zatem ubezpieczenie assistance samochodu może uratować niejedne wakacje i pozwolić na znaczne oszczędności zarówno czasu, jak i pieniędzy.

 

Auto assistance

Pakiety assistance w podróży w wersji premium dają bardzo duże możliwości na otrzymanie pomocy podczas nieoczekiwanych awarii lub kolizji. Można je wykupić jako rozszerzenie polisy OC lub AC.

Oferowane przez nas assistance na podróż samochodem zawiera wiele korzystnych opcji pomocowych od najlepszych zakładów ubezpieczeń komunikacyjnych. Wśród nich znajdziemy m.in. holowanie bez limitu kilometrów na terenie całej Polski, tankowanie paliwa na autostradzie, mobilny warsztat samochodowy, doładowanie akumulatora, pomoc w razie zatankowania niewłaściwego paliwa, samochód zastępczy na wypadek kolizji, a nawet kompleksową pomoc prawną np. w procesie ubiegania się o odszkodowanie. Biorąc pod uwagę zakres ochrony, jakie daje auto assistance, można śmiało stwierdzić, że koszty tego ubezpieczenia są niezwykle niskie. Rekomendacja w tym zakresie pozostaje jednoznaczna – poleca się, by ubezpieczenie assistance samochodu miał każdy kierowca.

 

Ubezpieczenie assistance za granicą

Zagraniczna podróż samochodem wiąże się z licznymi przygotowaniami, zwłaszcza stanu technicznego pojazdu. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, a koszty naprawy lub holowania zepsutego samochodu do Polski mogą przyprawić o zawrót głowy. Z pomocą przychodzi ubezpieczenie assistance za granicą, które można wykupić na pojedynczy kraj lub wszystkie państwa Unii Europejskiej. Zakres ochrony, jaki posiada ubezpieczenie assistance za granicą, zależy od konkretnego ubezpieczyciela. Usługi, które oferujemy, zapewniają kierowcom kompleksową ochronę, zarówno w obszarze holowania, jak i pomocy technicznej na miejscu. Proponujemy pakiety assistance w podróży dostosowane do potrzeb każdego klienta.

 

Czy warto wykupić ubezpieczenie assistance samochodu na czas podróży?

Podsumowując wszystkie wymienione wyżej korzyści wynikające z pakietu assistance na podróż samochodem, można stwierdzić, że jest to najbardziej atrakcyjny produkt z kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych na rynku. Oferuje niezrównaną relację jakości ochrony do kosztów nabycia. Ubezpieczenie assistance samochodu na czas podróży „uratowało” już niejedne wakacje czy wyjazd służbowy.